Cesta kolem světa za 80 dní_34"Rychlá hudební komedie o tom, co vše je ochoten vytrpět anglický gentleman kvůli pošetilé sázce".

Premiéra divadelní Pavla Kohouta hry Cesta kolem světa za 80 dní podle slavné předlohy Julese Verna, s hudbou Milana Štedry v režii Martina Kováříka a Oldřicha Randuly se uskuteční v pátek 12. července 2013 v 19:30 v kulturním domě v Sázavě.

Předprodej vstupenek je v Informačním centru v Sázavě. Doporučujeme vstupenky zakoupit co nejdříve.

Hlavním partnerem představení je firma SKANSKA. Partnerem je Město Sázava. Tisk programů sponzporuje a provádí SB Omega. Sponzorem je Luxusní papíry.CZ

 

Z programu ke hře:

S úspěchem předchozího představení (Pancho se žení) přišla i další výzva – komedie Pavla Kohouta „Cesta kolem světa za 80 dní“ podle románu Julese Verna.

Autor, který žije v Sázavě, nás sám požádal, abychom představení uvedli k jeho letošnímu životnímu jubileu. Nabídka přišla bezprostředně po premiéře hry „Pancho se žení“ s tím, že bychom stejným stylem mohli oživit a zmodernizovat některé jeho starší dílo. Cestu kolem světa za 80 dní napsal v polovině minulého století a v současnosti ji neuvádí žádné české divadlo. Hraje v ní přes 70 postav, takže kromě čtyř hlavních bude všechno záležet na zbylých 18 hercích. Děj plynule přechází z jednoho obrazu do druhého, bez nějakých předělů a přestávek. Obrazů je celkem 32 a během jejich střídání projedete celý svět nikoli za 80 dní, ale za necelé dvě hodiny.

Před očima i ve Vaší fantazii se Vám budou střídat nádraží, přístavy, vlaky a paluby lodí. Množství postav, z nichž některé jen na pár vteřin doplní vzniklý obraz, Vás donutí nepřemýšlet.

Nechte se strhnout spěchem hlavních hrdinů nebo zvolna plujte veselým dějem notoricky známého příběhu. V každém případě držte palce, aby hrdinové příběhu sázku vyhráli a také všem hercům, aby se stihli vždy včas převléknout do dalšího kostýmu.

Grafika, program, admin - Radek Tupý ..... Foto pro koláže - Vladimír Trmal

Nejbližší představení

Žádné události

Kalendář našich akcí

leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31